ЯК ВРЯТУВАТИ СВІЙ БЕНЖАМІН

Фікус втрачає листя: що робити?

Фікус Бенджаміна, який іноді називають просто «улюбленець», є однією з улюблених рослин і є однією з найпоширеніших у будинках, навіть якщо насправді це дуже чутливий тропічний вид: як тільки світла не вистачає, температура не стабільна або рослині доводиться переносити зміну положення, екземпляр проявляє свій дискомфорт: Його листя стає жовтуватим або опадає навіть у зеленому кольорі. Цей дискомфорт насправді також проявляється, в неідеальних умовах навколишнього середовища, фікусом мікрокарпа (Ficus ginseng), часто пропонованим як різновид маленького бонсая (хоча насправді це не справжній бонсай, а лише невеликий екземпляр, з повільним зростанням). З іншого боку, фікус робуста, впізнаваний за великими овальними та блискучими листям, трохи менш чутливий. У цій статті ми докопаємося до суті причин опадання листя і розповімо, як врятувати фікус.

 

Benjamina Ficus Tree How to Grow and Care for It?

 

Можливі причини, чому фікус втрачає листя

Якщо ваш фікус втрачає листя, це не обов'язково має бути причиною для занепокоєння. Як і у випадку з іншими деревами, зміна листя відбувається восени або взимку, і є природним явищем; Екземпляр втрачає старе листя і утворює нові молоді листочки. Отже, поки листя відростає і не опадає відразу велика кількість листя, все добре. Вам просто потрібно почекати і утримувати рослину в оптимальних умовах світла, температури і вологості, щоб воно могло пройти цю делікатну фазу неушкодженим і перезапуститися, навесні, до нової фази розвитку.

Інша ситуація, якщо фікус раптом втрачає багато листя, якщо на рослині не з'являються нові листочки, або якщо помічені такі аномалії, як плями і зміна кольору на листках. Сигнал тривоги присутній і чіткий, навіть якщо рослина скидає на землю свої молоді листочки.

 

Як правило, позиційні помилки і деякий брак уваги є основою втрати листя фікуса. Ці п'ять факторів особливо важливі:

 

1. Зміна посади і обстановки

І фікус Бенджаміна, і фікус гінсенг – рослини, які не люблять змін. Переміщення рослини з однієї кімнати в іншу, і перш за все занесення зразка в приміщення після багатьох місяців, проведених на балконі або в тінистих садах, з великою вологістю навколишнього середовища і великою кількістю світла: це основні причини втрати листя.

Проживання в приміщенні, де часто змінюється температура, або є холодні протяги через часто відкритих взимку дверей і вікон, також є причиною дискомфорту. Не менш шкідливими є несприятливі умови освітлення. Якщо на знову обраному місці умови обраного місця також правильні, фікус часто знову акліматизується через кілька тижнів і листя поступово відновлюється.

 

Порада: Підтримуйте найкращу енергію рослини в осінньо-зимовий сезон за допомогою введення кожні три тижні універсального рідкого добрива, багатого поживними речовинами та мікроелементами, рекомендованого для швидкої регенерації рослин.

 

Живлення та регенерація рослинності COMPO

COMPO Complete

Мінеральне добриво з інноваційною формулою Збагачений кальцієм, магнієм та іншими мікроелементами, він допомагає значно зменшити опадання листя у фікуса.

 

2. Проблеми з температурою навколишнього середовища

Фікус любить постійну температуру. Якщо занадто жарко або занадто холодно, він реагує втратою листя. При цьому листя зазвичай спочатку фарбуються, а потім опадають. Оптимальна температура влітку становить близько 22-28 градусів, але він також переносить більш високі температури, якщо знаходиться у вологій тіні і в провітрюваному положенні; Взимку ідеальна температура становить близько 18 градусів. Температура навколо коренів також повинна бути правильною, щоб ваш фікус відчував себе комфортно. Якщо горщик стоїть, наприклад, на мармуровому підвіконні, холод швидко проникне в землю знизу і кореневий кому охолоне. Те ж саме стосується, якщо горщик стоїть на кахельній або кам'яній підлозі. Дерев'яна дошка або пластина з пінополістиролу, поміщена під горщик, буде корисною для захисту кореневої грудки вашого фікуса. Також добре підійде блюдце, в яке можна помістити шар глиняних мармурів, занурених в вуаль з водою. Це корисно для захисту коренів від холоду, а також для питання правильної вологості, що є не менш фундаментальним. Рівень вологості ніколи не повинен бути занадто низьким, щоб уникнути втрати листя.

Особливо взимку, коли повітря стає сухим через побутове опалення, бажано розпорошувати воду на листя, щоб збалансувати нестачу вологості. Для цієї мети використовуйте не холодну воду з низьким вмістом вапняного нальоту. 

 

Повітряні потоки чинять негативний вплив і є однією з основних причин страждань рослин. Переконайтеся, що рослина не піддається впливу протягів і не знаходиться занадто близько до дверей або вікон, які часто відкриваються. На жаль, фікус не переносить протягів, викликаних влітку кондиціонерами і вентиляторами, а взимку - гарячого удару через опалення. Так що не ставте рослину поблизу джерел тепла, і подбайте про те, щоб не було вентиляторів або кондиціонерів, потік повітря яких орієнтований прямо на бідного фікуса!

 

 

Складене зображення

 

 

3. Несприятливі умови освітлення

Фікус любить світле середовище, без прямих сонячних променів. Тому можливо, особливо взимку, що у вибраній вами кімнаті не буде достатньо світла через сіру погоду та короткі дні. У відповідь на нестачу світла рослина втрачає листя. Знайдіть більш світле місце або використовуйте спеціальне світло для рослин у зимові місяці, щоб рослина отримувала достатньо світла.

 

4. Опадання листя через посуху або перезволоження в горщику

Полив фікуса вимагає уваги до правильного балансу, оскільки як занадто багато, так і занадто мало води швидко викликають проблеми.

 

Якщо поливати занадто мало, фікус втрачає листя, щоб адаптуватися до нестачі води: з меншою кількістю листя для виживання потрібно менше води. Особливо влітку, це, швидше за все, буде можливою причиною втрати листя. Тому стежте за вологістю в ґрунті і не допускайте пересихання субстрату. Якщо рослина має абсолютно сухий ґрунт, негайно виправте це, поставивши горщик у відро з водою кімнатної температури для спеціальної дії регідратації коренів: залиште його у воді на кілька хвилин, потім вийміть горщик і дайте йому добре стекти, наприклад, залишивши його в раковині, розміщеній на двох дошках, щоб вся зайва вода могла вийти з отвору на дні, В іншому випадку ви ризикуєте зіткнутися з протилежною проблемою: застоєм води в хлібі землі і коріння.

 

Застій, на жаль, так само шкідливий, як і посуха; Це також може призвести до загнивання і загибелі коренів. В результаті листя перестають достатньою мірою забезпечуватися харчуванням і опадають. Особливо ця проблема зустрічається в зимовий період, коли у рослини знижена потреба у воді. Якщо ви помітили застій води у вашому фікусі, найкращим заходом протидії є негайна пересадка рослини, використовуючи

Торфосуміш для зелених​ рослин і пальм COMPO SANA® і подбавши про те, щоб розподілити на дні горщика шар дренажу який допомагає стікати; Потім поливайте помірно за потреби, тільки коли ґрунт майже повністю висохне (перевірте ґрунт вище і трохи нижче поверхні, щоб зрозуміти рівень сухості). Цей захід при регулярному застосуванні, як правило, достатній для запобігання опадання листя через рівень вологості ґрунту.

 

Mengenal Tanaman Karet Kebo, Si Penyegar Udara yang Terlupakan

5. Шкідники на листі

Особливо взимку може статися так, що ваш фікус не тільки втратить листя, але вони ще й стануть помітно липкими. В цьому випадку є велика ймовірність, що опадання листя пов'язане з наявністю шкідників, точніше борошнистого червця, який виділяє на рослині липку «медяну росу». Серед небажаних гостей також можуть бути кліщі (павутинні кліщі) і трипси. Тому регулярно перевіряйте свій фікус, уважно спостерігаючи за листям зверху і знизу, раз на тиждень. Якщо ви виявили небажаних гостей або підозрюєте інфекцію, краще відразу ізолювати екземпляр, щоб шкідники не перебралися на інші кімнатні рослини. Прийняття душу вашого фікуса Бенджаміна з м'яким струменем і що не замерзає водою (ледь теплою) корисно як захід першої допомоги, коли активність шкідників невелика. Для цього захистіть кореневу ком поліетиленовою фольгою, щоб запобігти надмірному намоканню ґрунту. При наявності серйозної інвазії необхідний специфічний препарат, інсектицид-акарицид з дієвими речовинами природного походження.