11 весняних квітів для саду та балкона

Коли прикмети весни дають про себе знати, ті, хто любить доглядати за своїм садом і балконом, відчувають невідкладність побачити квіти і фарби. Бажання, яке легко задовольнити за допомогою підбору рослин і квітів, які ми пропонуємо: це легкі та недорогі види, які дозволяють мати перед очима послання пробудження. Ось 11 рослин, які підібрали для вас наші фахівці.

Складене зображення

ПЕРША ПРИКМЕТА ВЕСНИ

1. Первоцвіт

Назва Примус, від якого походить ботанічна назва Примула, пояснює походження ботанічної назви: первоцвіт насправді є одним з перших квітів, які з'являються в саду і на балконі, і вже в січні розсада чекає нас, спокусливу, в магазинах і садових центрах. Квіти первоцвіту прикрашають підвіконня і балкони, у вазах і ящиках, і піддаються тому, щоб бути головними героями клумб в саду. Ви можете вибрати з широкого розмаїття кольорів, щоб скомпонувати справжні подушки з живим ефектом. Ви також можете легко поєднувати первоцвіти з іншими весняними квітами, такими як нарциси або тюльпани. Хоча вони в основному продаються як невеликі рослини в горщиках, первоцвіти насправді не є «одноразовою» квіткою, призначеною лише для сезонного використання. Первоцвіти насправді є багаторічними квітами і, якщо вони знайдуть підходяще місце в саду, можуть цвісти знову роками. Одним з найбільш підходящих видів для того, щоб стати вірним другом, є Primula malacoides, багаторічний вид родом з Китаю. Має колосовидні квіти кольорів від білого, до рожевого, до фіолетового. Цвіте з січня по квітень; Він стійкий до низьких температур, але не до надмірного нагрівання.

Складене зображення

ЩОРОКУ ЗАНОВО

2. Лютик

Своїми густо наповненими квітками, що майже нагадують півонії, жовтець привертає увагу і стає головними героями весняних прикрас. З квітня (ще раніше в Центрально-Південному регіоні) жовтець розкриває свої квітки від помаранчевого до пурпурно-рожевого кольору: ви розпещені вибором в плані кольорів. Використовується як в саду, на клумбах на сонці, так і в горщиках. Грунт завжди повинен бути злегка вологим і дуже родючим. Будучи осінньою цибулинною, вона має хорошу стійкість до холодів і вважає за краще помірний клімат, не надто похмурий і сухий. Цибулини висаджують в жовтні, але легко знайти квітучі жовтці в горщиках, в садових центрах, для тих, хто хоче створити обстановку «ефекту готовності».

Складене зображення

ПРОСТО НЕЗАБУТНІЙ

3. Незабудки

Незабудка (Myosotis) - класика серед весняних квітів. Навколо його єдиної назви переплітаються різні легенди: історія з Середньовіччя оповідає про те, що квітка просила Бога не забувати про нього. А насправді ні, його красу легко забути! Завдяки своїм чарівним блакитним квітам він надає особливий відтінок кольору як на терасі, так і в саду. Міозотіс стає по-справжньому унікальним у поєднанні з іншими весняними квітами, такими як нарциси або тюльпани: вони ростуть між стеблами цибулин, створюючи вражаючий мальовничий ефект. Рослина вважає за краще розміщувати в півтіні, тому що на повному сонці швидко в'яне. Він пов'язаний з огірочником.

Складене зображення

4. Братки (Фіалка)

Ви шукаєте простий у догляді весняний квіт, який також можна посадити біля підніжжя чагарників і під живоплотами? Братки - ідеальний кандидат. Це фіалки, які походять від виду Viola cornuta, але які з часом були схрещені та гібридизовані для отримання незліченної кількості різних видів за кольором та розміром квіток. Братки утворюють щільні килими з квітів і тому ідеально підходять для створення барвистих клумб навіть в компанії інших сезонних квітів. Звичайно, ви також можете висаджувати ці фіалки в балконні кашпо, де вона має винятковий результат з точки зору стійкості та довговічності: лише інтенсивна спека завершить життєвий цикл цієї недорогої сезонної рослини.

Складене зображення

КЛАСИКА ТА ЕЛЕГАНТНІСТЬ

5. Тюльпани

Класика, яку не можна пропустити на початку весни – тюльпан. Квітка, який належить до великої групи весняних цибулинних рослин і до лілій, досягає у висоту від 10 до 70 сантиметрів, залежно від виду і сорту, яких воістину незліченна кількість. Завдяки своїм чарівним кольорам це один з найпопулярніших весняних квітів. Також відмінно підходить в поєднанні з іншими цибулинними квітами, такими як нарциси, мускарі і крокуси, дозволяє отримувати ефектні композиції. Залежно від виду сорту, цвітіння може проходити з початку березня до середини травня. Тюльпани з високими стеблами належать до числа останніх; Першими зацвітають ботанічні сорти, які мають висоту 10-15 см.

Складене зображення

ЧАРІВНИЙ АРОМАТ

6. Нарциси

Так само, як і тюльпани, нарциси – це цибулини, які проростають щовесни і радують садівників своїми кольорами: жовтим, білим або помаранчевим. Зі своїми безпомилково впізнаваними квітами, які схожі на маленькі дзвіночки, нарциси є вісниками весни і сповіщають про початок нового сезону вже в лютому. Існує багато видів нарцисів, багато з яких мають інтенсивний аромат; це спонтанна квітка в природі, в Італії. Одного разу посадивши його в сад, його буде видно щороку протягом тривалого часу.

Складене зображення

ПЕРШЕ МЕНЮ ДЛЯ БДЖІЛ І ДЖМЕЛІВ

7. Крокус

Крокуси можна розділити на три групи, які відрізняються періодом цвітіння. До групи з найбільш ранніми термінами цвітіння входять ранньоквітучі ботанічні крокуси, які розкривають свої бутони з лютого, якщо вони знаходяться на сонці. Починаючи з березня, крокуси цвітуть у сортів і гібридів, які також ідеально підходять для кашпо на балконі. Квіти всіх крокусів, крім того, що смачні, мають важливу цінність: вони також є джерелом їжі для перших бджіл і джмелів, які починають дзижчати навесні. Існує понад 90 різних видів крокусу, тому ви можете вибрати з широкого спектра кольорів від жовтого до фіолетового. Вони легко натуралізуються на луках і біля підніжжя дерев, розмножуючись самі по собі і пунктуально повертаючись до призначення пробудження, щороку протягом багатьох років.

Складене зображення

КРАСИВО І ЛЕГКО

8. Белліс (пратолін)

Відомий як пратоліна або ромашка, Bellis perennis є весняною квіткою, назва якої означає «стійкий і красивий». І зі своїми симпатичними квітковими кульками рожевого, червоного або білого кольору це розсада, яка дійсно виправдовує свою назву: з березня по травень рослина, яка може виростати лише до 20 сантиметрів у висоту, прикрашає балкони та сади. Гібриди Bellis perennis фактично належать до сімейства маргариток і є культурною формою відомої маргаритки звичайної; Це ідеальний вибір для складання змішаних ваз і чаш з фіалками і первоцвітами.

Складене зображення

ПІЗНЬОЗИМОВІ ЛАСОЩІ

9. Пролісок

Коли в січні-лютому з-під землі вказують маленькі білі квіти проліска, Galanthus nivalis, сигнал чіткий: скоро весна! Ці симпатичні прикмети нового сезону спонтанно з'являються на луках і в лісах і ідеально підходять під чагарниками і деревами, в саду, в поєднанні з іншими ранніми квітами, такими як крокуси або фіалки. Дзвоникоподібна квітка проліска також є одним з перших джерел їжі для бджіл, які відвідують його для збору пилку. Існує безліч видів і сортів, не плутати з дзвіночком (Leucojum vernum), який також має білу квітку і здатний цвісти з лютого по березень-квітень.

Складене зображення

АРОМАТ ВЕСНИ

10. Гіацинт

Гіацинт щороку зачаровує нас своїми прекрасними квітами і спокусливим ароматом. Своїми стеблами густих квітів, схожих на різнокольорову кукурудзу в качанах, яка може досягати у висоту до 30 сантиметрів, вона перетворює будь-яку клумбу або вазу в барвистий оазис, від фіолетового до рожевого, від жовтого до білого. Гіацинт був дуже популярний ще в стародавні часи і нібито був названий на честь Хякінтоса, фігури в грецькій міфології. Цибулини висаджують восени, але їх легко знайти попередньо пророслими і на межі цвітіння навіть перед Різдвом, як прикрасу в приміщенні, а з січня і далі прикрашати миски та ящики на відкритому повітрі.

Складене зображення

КВІТКА ІМПЕРАТОРА

11. Фрітіллярія (Імператорська корона)

Зі своїми високими жовтими або оранжево-червоними квітами Fritillaria imperialis, також відома як «імператорська корона», безумовно виправдовує свою назву. Квітка показує свої квітучі дзвіночки у квітні та травні, а завдяки своїй висоті від 60 до 100 сантиметрів є справжньою головною дійовою особою у весняний період. На додаток до свого величного зовнішнього вигляду, фрітіллярія має ще одну перевагу: кажуть, що її інтенсивний аромат має відлякуючий ефект на полівок. Існує також дрібноквіткова форма з цікаво квадратними пелюстками: вона називається Fritillaria meleagris і цвіте в період з березня по квітень, тоді як імператорська версія цвіте в період з квітня по травень, вона любить середньовесняну спеку.