Допомога при недугах холодної пори року
Натуральні та домашні засоби від застуди: 5 лікарських трав
З настанням холодної пори року зростає ризик сезонних захворювань, таких як застуда. Зміна погоди, час, проведений у приміщеннях із багатьма людьми, чи то в школі, чи в громадському транспорті, значно підвищують ймовірність підхопити вірус.
На щастя, природа подарувала нам кілька чудових трав, які допомагають організму впоратися із симптомами застуди. У цій статті ми розповімо про трави, які допоможуть при болю в горлі, кашлі та нежиті, а також як максимально ефективно використовувати їх цілющий потенціал.
Багато з цих трав легко вирощувати вдома – у саду чи навіть на балконі. Вони не лише красиві та ароматні, але й надзвичайно корисні для зміцнення імунітету та полегшення симптомів простудних захворювань.
Профілактика застуди за допомогою розмарину
Розмарин
Вплив розмарину як лікарської трави
Нежить? Болить горло? Ось класичні неприємності, які легко виникають восени та взимку. За допомогою розмарину можна заздалегідь протидіяти виникненню цих недуг. Рослина багата ефірними маслами, дубильними речовинами та корисними для зміцнення організму елементами. Його дія стимулює кровообіг і зміцнює імунну систему, покращуючи природний захист від вірусів і, зокрема, блокуючи ті, що викликають застуду та супутні симптоми.
Розкрити силу розмарину можна, приготувавши трав'яний чай. Ви також можете доповнити своє «лікування розмарином», використовуючи сіль для ванн із розмарином, і прийняти розслаблюючу ванну з насиченим і корисним ароматом цієї середземноморської рослини.
Посадка і догляд за розмарином
Розмарин походить із Середземноморського регіону, тому віддає перевагу теплим і сонячним місцям. Він добре почувається на ділянках, відкритих сонцю навіть взимку, можливо, поруч із іншими рослинами, які мають схожі потреби, такими як чебрець і лаванда. Для здорового росту потрібен добре дренований ґрунт і невелика кількість води.
Розмарин слід збирати, зрізуючи кінчики гілочок. Збір врожаю можливий цілий рік, навіть взимку. Рослина витривала і переносить температуру до −8 °C. Щоб забезпечити гарний ріст навесні, обріжте гілки з попереднього року ближче до кінця березня.
Домашній засіб від болю в горлі: шавлія
Вплив шавлії як лікарської трави
Назва «шавлія» походить від латинського слова, що означає здоров’я. Шавлія має безліч лікувальних властивостей, серед яких заспокійлива дія на слизові оболонки ротової порожнини та горла. Це ідеальний засіб від болю в горлі та кашлю.
Для досягнення найкращого ефекту шавлію слід використовувати при перших ознаках запалення. Трав'яний чай або полоскання горла відваром шавлії допомагають боротися із запаленням ясен і осиплістю голосу. Однак шавлію слід застосовувати в помірних дозах і протягом коротких періодів.
Посадка і догляд за шавлією
При посадці шавлії є багато видів і сортів. Найкращими для терапевтичних цілей є сорти Salvia officinalis. Рослина любить сонячні місця з добре дренованим ґрунтом.
Домашні засоби від кашлю та нежиті: чебрець і м’ята перцева
Вплив чебрецю як лікарської трави
Чебрець допомагає очищати дихальні шляхи, має протизапальну дію та бореться з бактеріями і вірусами. Його можна використовувати у вигляді чаю, ефірної олії для інгаляцій або додавати у ванни.
Посадка і догляд за чебрецем
Чебрець росте на сонячних місцях із добре дренованим ґрунтом. Обрізання навесні та восени сприяє утворенню нових пагонів. Листя можна збирати цілий рік.
Вплив м’яти перцевої як лікарської трави
М’ята перцева очищає дихальні шляхи та полегшує головний біль. Її ефірну олію можна використовувати для інгаляцій або наносити на шкіру для зняття напруги.
Посадка і догляд за м’ятою
М'ята перцева дуже швидко росте . Вона любить помірно вологі місця, частково або повністю затінені, а тому ідеально підходить для нашої осінньої погоди. Влітку шар мульчі біля підніжжя рослин допомагає утримувати вологу. Не забувайте, що це дуже стійка та інвазивна рослина, яка може мігрувати з обраної клумби та поширюватися практично скрізь: але вона дуже красива, ароматна та приваблює бджіл, тому дуже корисна її присутність у саду, городі та на терасі. Збирати м'яту можна з весни і до пізньої осені. Для досягнення повного лікувального ефекту оптимальним є збір листя безпосередньо перед цвітінням в кінці весни, тому що вміст ефірних масел особливо велике.
Домашні засоби від застуди
Вплив ромашки як лікарської трави
Ромашка може полегшити різноманітні симптоми: її використовують проти застуди, болю в горлі, кашлю. Вона має протизапальну та антибактеріальну дію. На відміну від ароматичних трав, згаданих вище, де використовуються листя, ромашка має свою лікувальну силу в основному в квітках. Її застосовують у вигляді гарячого напою, а також у вигляді концентрованого розчину для полоскання горла (холодного), що є особливо ефективним проти болю в горлі. Також ромашку можна використовувати для парових інгаляцій, які очищують дихальні шляхи, забезпечуючи відхаркувальний та заспокійливий ефект при кашлі.
Посадка і догляд за ромашкою
Ромашка легко зростає в саду за умови, що місце буде сонячним і теплим. Застою води на рівні коренів слід уникати: сухий ґрунт більше підходить. Період цвітіння, який триває з травня до кінця липня або початку серпня, є вирішальним для використання ромашки як лікарської рослини. Для збільшення кількості квітів гілочки слід розрізати наполовину. Найкраще збирати квіти ромашки, коли дві третини з них відцвіли. Після збору їх потрібно висушити в аерованому кошику або на шматку тканини чи паперу у затіненому, добре провітрюваному місці.
Приготуйте трав'яний чай проти зимових недуг
Відмінний напій зі свіжими або сушеними травами
Приготування трав'яного чаю є дуже простою операцією та ідеальним способом насолодитися зібраними травами. Збирайте листя у сонячний сухий день, щоб зберегти максимальний вміст ефірних олій. Листя та гілочки розмарину, чебрецю чи шавлії можна сушити, зв'язавши їх у пучки та підвісивши у темному, сухому місці. Для ромашки квіти слід сушити, як описано вище. Сушені трави можна подрібнити та зберігати в герметичному контейнері. Для приготування чаю достатньо столової ложки сушених трав на чашку окропу. Настоюйте кілька хвилин, і чай готовий. Для підсолоджування можна додати чайну ложку меду, який має антибактеріальні та заспокійливі властивості, допомагаючи горлу та борючись з кашлем.
Примітка: Наведені вище поради містять лише огляд використання трав у медицині. Вони не є рекомендацією до застосування. Якщо ви страждаєте від симптомів застуди, зверніться за консультацією до лікаря первинної медичної допомоги.