Подібно до того, як людям потрібні вітаміни, вуглеводи та інші речовини, щоб почуватися бадьорими та підтримувати здоровий стан, рослини оптимально розвиваються лише тоді, коли вони отримують достатню кількість поживних речовин. Тому регулярне внесення добрив має важливе значення для гарного росту. Компоненти, що містяться в добриві, підтримують ріст рослин і зміцнюють захист від шкідників і хвороб. Тут ви дізнаєтеся, чому, коли і скільки потрібно удобрювати.
Чому добриво корисне для рослини?
Рослини поглинають важливі поживні речовини, необхідні їм із ґрунту для життя та виробництва листя, квітів і плодів. Однак з часом грунт зубожіє і наслідки такі: бліді листя, підняті зелені прожилки і повільне зростання. Цьому можна запобігти, регулярно вносячи добрива, адже тільки тоді рослини можуть розвиватися здоровими, набуваючи певну стійкість до хвороб.
Кожен, хто хоче випробувати задоволення від пишних квітів і багатих врожаїв, також повинен звернути увагу на збалансоване внесення добрив. Якщо уважно придивитися до рослин, то можна підібрати, яких видів живлення їм не вистачає. Наприклад:
-
Затримка росту або бліді листя - ознаки дефіциту азоту.
-
Дрібні квіти і листя викликані занадто малою кількістю фосфору.
-
Якщо рослина виглядає хворобливим або зів'ялим, це проявляється в дефіциті калію.
Які поживні речовини потрібні рослині?
Основна поживна речовина |
Функція |
---|---|
Азот |
відповідає за ріст рослин. |
Фосфор
|
підтримує формування квіток і сприяє укоріненню рослин. |
Калій
|
підвищує стійкість рослин і покращує смак фруктів і овочів. |
Магній
|
Він важливий для утворення хлорофілу і впливає на водний баланс рослини. |
Кальцій
|
сприяє зміцненню тканин і підвищує здатність рослини чинити опір стресу. |
Як розрізняють добрива?
Добрива необхідні для більшості рослин, але кількість, частота та формула (рідкі або гранули) та ефект (поступове вивільнення або швидкий ефект) є факторами, які слід враховувати щодо типу рослини, її положення та віку. Добрива містять макроелементи (азот, абревіатура N; фосфор, абревіатура P, і калій, абревіатура K), до яких іноді додають мікроелементи (залізо, магній, цинк, кальцій та ін.).
І не тільки. Розрізнення добрив також ґрунтується на їхньому походженні. В органічному землеробстві дозволені поживні речовини (одержувані з природних матеріалів), мінеральні добрива (промислового виробництва) і, нарешті, органо-мінеральні добрива.
Натуральні
Поживні речовини, дозволені в органічному землеробстві, складаються з рослинних та/або тваринних інгредієнтів, таких як, наприклад, борошно з виноградних кісточок, какао-шкаралупа, роги або гуано морських птахів. Перетворення органічної речовини в доступні рослинам поживні речовини є повільним природним процесом (мінералізацією), так як природна сировина спочатку повинна бути розкладена грунтовими мікроорганізмами.
Мінеральні
Мінеральні добрива містять поживні речовини, важливі для живлення рослин у вигляді мінералів і солей. Вони розчиняються вологою ґрунту, тому рослини можуть отримувати доступ до поживних речовин безпосередньо. Оскільки вони швидко забезпечують енергію, що сприяє врожайності рослин, ці добрива в основному використовуються для рослин, які потребують багато поживних речовин, і дуже вимогливих рослин з тривалим цвітінням, але вони також використовуються в ситуаціях дефіциту поживних речовин. На додаток до мінеральних добрив з негайним вивільненням, існують добрива з тривалим вивільненням, які вивільняють свої поживні речовини в гармонії з природними факторами росту, такими як тепло та вода, протягом тривалого періоду (зазвичай від 3 до 6 місяців) безперервно. Таким чином, рослини отримують всі необхідні поживні речовини протягом періоду, достатнього для того, щоб охопити цілий сезон.
Органо-мінеральні
При розкладанні органічних матеріалів ґрунтовими мікроорганізмами в основному утворюється азот. Щоб забезпечити рослини всіма необхідними поживними речовинами, органічні добрива збагачують мінеральними компонентами. Так з'являється органо-мінеральне добриво. Багато з цих добрив виготовляються зі 100 відсотків натуральних компонентів.
Коли краще удобрювати?
Найголовніше правило забезпечення поживними речовинами: удобрюйте тільки під час фази росту, тобто з весни до середини серпня. Якщо літо особливо спекотне, COMPO рекомендує ретельно поливати перед внесенням добрив. Кращий час доби - ранній ранок або вечір.
Скільки добрив вводити?

Оскільки кожна рослина має різні потреби, рекомендується використовувати добрива, які відповідають їхнім потребам. Занадто мало поживних речовин призводить до зниження росту та менш рентабельного врожаю. З іншого боку, надлишок добрив так само поганий: рослини, крім того, що більш сприйнятливі до хвороб і шкідників, ризикують зігнутися в разі вітру через слабку структурну тканину. При покупці поцікавтеся конкретними потребами врожаю, який ви привозите додому. У будь-якому випадку COMPO на зворотному боці кожного окремого засобу вказує дозування і способи застосування.