ВАЖЛИВО!
Інформацію щодо розмірів рослини, ви можете уточнити у менеджера.
Товар може мати незначні відмінності від фотографії на сайті.
Доставка рослин відбувається тільки після 100% передоплати.
Доступний в: Києві
Способи доставки: Самовивіз або безкоштовна доставка в межах міста Київ при замовленні від 3000 грн.
- Висота: 20 см
- Діаметр: 12 см
- Тип: Не квітуче
- Вид: Епіпремнум
- Виробник: Нідерланди
- Колір: зелений
Багаторічна трав'яниста ліана епіпремнум (Epipremnum) є частиною сімейства Ароїдні. Це трав'яниста вічнозелена ліана. Даний полуэпіфит може паразитувати на великих деревах або рости самостійно. Поживні речовини до куща надходять через мичкуваті системи икоренів. А ще у ліани є велика кількість повітряних корінців, при необхідності вони можуть формувати додаткову систему коренів. Розділяють два види повітряних коренів: перші ― виростають з вузлів і чіпляються за дерево або іншу опору, а другі ― зростають міжвузлів і є повітряними живильними корінцями. З часом всі повітряні корінці дерев'яніють, при цьому живлять ― стають деревними, а на їх поверхні утворюється кора, яка складається з смуговидних волокон, а опорні ― корковими.
Особливості догляду
- Цвітіння. Епіпремнум в домашніх умовах культивують як декоративно-листяні рослини. Справа в тому, що в культурі ця ліана цвіте дуже рідко.
- Освітленість. Ряболисті сорти потребують великої кількості яскравого світла, а зеленолисті ― можуть зростати як в затіненні, так і під розсіяним світлом. Однак будь-які сорти необхідно притіняти від прямих променів сонця.
- Температурний режим. Для такої рослини чудово підходить звичайна кімнатна температура. Зверніть увагу на те, що протяги можуть погубити рослина.
- Полив. Його проводять систематично відразу ж після просихання верхнього шару ґрунтосуміші в горщику, але він повинен бути помірним.
- Вологість повітря. У тому випадку, якщо в кімнаті є працюючі прилади опалення, то треба як можна частіше зволожувати з пульверизатора листя ліани.
- Добриво. Підживлення проводять з квітня по вересень 1 раз в 2 тижні, для цього використовують мінеральне добриво для ліан в рідкій формі. Протягом періоду спокою кущ так само потрібно підгодовувати, але роблять це набагато рідше (не частіше одного разу в 4 тижні).
- Період спокою. Він яскраво не виражений і спостерігається в жовтні–березні.
- Пересадка. Її проводять у квітні. Поки ліана молода, її пересаджують 1 раз на рік, а більш дорослі екземпляри ― набагато рідше, а точніше, 1 раз у 2 або 3 роки.
- Розмноження. Відводками, поділом втечі і верхівковими живцями.
- Захворювання. Грибкові хвороби.
- Шкідники. Трипси, щитівки та павутинні кліщі.
Особливості епіпремнума
Пагони такої ліани не тільки здатні чіплятися практично за будь-яку опору, але і можуть укорінюватися по всій довжині. Прості листові пластини серцеподібної форми бувають як шкірястими, так і тоненькими. У дорослих кущів листя має довжину близько 0,6 м, а ширину ― до 0,4 м. Однак поки рослина молоде, його листові пластини не такі великі. З часом листя здатна змінювати свою цілісну форму на перисто-роздільне або перисто-розсічену. А в деяких випадках в листкових пластинках можуть з'явитися отвори, приміром, як у монстери.
Під час цвітіння на ліані утворюються непоказні квітки, які не представляють ніякої декоративної цінності. Квітки входять до складу суцвіття, який має форму качана, він звужується до верхівки. А зверху він обгорнутий покривалом, яке за формою схоже на каное. Цвіте така ліана тільки в тому випадку, якщо її листя стає дорослою, проте в кімнатних умовах це відбувається вкрай рідко, тому і квітки епіпремнума квітникарі бачать не часто. Плід представляє собою ягоду, всередині якої знаходяться насіння.